Informácie o nás

        Naša skupina vznikla na začiatku roku 2010 kedy sme v trojici prvý raz hrali vo fašiangovom sprievode po dedine a následne pri stavaní mája pri pálení prvomájovej vatry. Koreň tvorí dvojica v zložení Peter - soxofón, Jozef - bicie. 

        Na začiatku sme hrali na akustických nástrojoch, časom to chcelo aparatúru a tak chýbala basa, na to sa podujal Tomáš, ktorý to s nami dlho nevydržal a dal sa na sólo DJ cestu, preto sa na túto úlohu dobrovoľne nasilu podujal Jozef. Po krátkom čase nám chýbal druhý hlas na saxofón a do rany padol Tomáš, ktorý to s nami skúsil v roku 2012 a už bez toho nevie existovať a je s nami do dnes. 

        Pri hraní na rôznych podujatiach sme zakrátko zistili že bez ženy to nepôjde a tak nežné pohlavie v našej skupine zastupuje Veronika.

Skupina bola založená tromi členmi, v obsadení bicie, harmonika, saxofón, začali sme hrávať na rodinných akciách, oslavách a podobne s repertoárom ľudoviek. Po zhruba dvoch rokoch bol pribratý druhý saxofonista a po krátkom čase sme zainvestovali do aparatúry a pribrali basgitaristu, ktorý sa dlho neohrial. V roku 2013 bola pribratá speváčka a s ňou aj ďalšia ponuka moderných pesničiek. Začiatkom roku 2018, jeden člen z naších rád opustil muzikantskú pozíciu a stal sa plnohodnotným manželom. Ale Prúdnica svorne vo štvor-člennej zostave funguje aj naďalej.